O nás

Jsme skautský oddíl věnující se klukům a holkám od 11 do 16 let. Vznikli jsme v roce 2016 jako malý oddíl s jednou družinou a postupem času jsme se rozrůstali až do současné velikosti tří družin. Snažíme se našim členům a členkám nabídnout smysluplný program, který je v souladu s myšlenkami skautského hnutí.

Dvě z našich družin jsou tvořeny dětmi ve věku 11-16 let. Jde o družiny Velbloudů a Lam. Scházejí se jednou týdně na tzv. družinové schůzce trvající 2 hodiny. Schůzky probíhají v naší klubovně v budově zvané Papežanka.

Každou družinu vede rádce společně s podrádcem. Jde o dlouhodobé členy našeho oddílu, často jsou i nejstaršími členy družiny. Společně na schůzkách organizují program, připravují hry a tvoří primární spojku mezi ostatními členy družiny a vedením oddílu, které tvoří družinu třetí. Ta shromažďuje členy oddílu ve věku 16+.

Jednou měsíčně se celý oddíl schází na tzv. oddílové schůzce. Každý měsíc také pořádáme minimálně jednu víkendovou akci. Jde buď o akce s přespáním trvající od pátku do neděle (v měsících září, říjen, březen, duben, květen, červen), či pouze o sobotní jednodenní akce (listopad, prosinec, leden, únor).

Oddílová činnost každoročně vrcholí čtrnáctidenním tematicky laděným táborem konajícím se v druhé polovině července.